BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 3854234

nr 385 4234

Ljusstakar

1 par, Skultuna, 1800-tal, höjd: 24, skador

Utrop:

1.200 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 7 november 2005

7/11 15:11:42 1      ledande budet*

Skultuna Messingsbruk
Skultuna Bruk vid Svartån i Skultuna nära Västerås grundades av Karl IX 1607.