BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 7819336
nr 781 9336
Ljusstakar
1 par, nysilver, Nyrokoko, höjd: 24
Utrop:
500 kr
Såld:
550 kr
måndag 1 oktober 2012
kl 18:49:41
100 kr
450 kr
300 kr
400 kr
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Ljusstakar
nr 781 9336
Ljusstakar
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 550 kr |
måndag 1 oktober 2012 |
Nyrokoko
Nyrokoko