bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ljusstakar 13914434



*

nr 1391 4434


Ljusstakar

+ kaffekanna, 3 delar, nysilver. Höjd: 21-23 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 april 2021
kl 19:32:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/4 19:27:17 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: kaffekanna ljusstakar ljusstake nysilver pläter silver ädelmetall
  • 6319 Kandelabrar
    Ett par, silver, 835, Tyskland. Höjd: 30cm. Vikt: ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    31 maj kl 19:38
  • 2023 Lampett
    1950-tal, plåt, 2-armad, Ledad
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    24 maj kl 20:43
  • 8246 Ljusstakar
    2 st, med glaskupa, mässing. Höjd: 24-32 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 18:20




Ladda ner broschyr