bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 13962050



*

nr 1396 2050


Ljusstakar

ett par, silver, MGAB, 1969. Höjd: 7,5 cm, bruttovikt: 255g


Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 maj 2021
kl 20:33:36


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/5 04:33:36 1      100 kr
4/5 07:37:21 2      200 kr
4/5 09:54:01 1      200 kr
4/5 09:54:01 2      200 kr (Budbetjänt)
8/5 15:27:49 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 500 kr
  Göteborg 500 kr
  Helsingfors 500 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Silver
Metalliskt grundämne; Ag. Halten av silver angavs förr i lod, lödighet; 1 lod=1/16. Numera anges silverhalten i tusendelar. Verksilver har proportionen 830/1000 och sterlingsilver (eller engelskt silver) håller 925/1000.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake mgab silver ädelmetall
  • 8247 Kandelabrar
    2 st, mässing. Höjd: 30-40 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 20:23
  • 6319 Kandelabrar
    Ett par, silver, 835, Tyskland. Höjd: 30cm. Vikt: ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    31 maj kl 19:38
  • 2023 Lampett
    1950-tal, plåt, 2-armad, Ledad
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    24 maj kl 20:43




Ladda ner broschyr