bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 13952010



*

nr 1395 2010


Ljusstakar

ett par, silver, 1965. Höjd: 8 cm, bruttovikt: 270g


Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 maj 2021
kl 20:27:40


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/4 07:28:57 1      200 kr
29/4 20:04:02 2      150 kr
29/4 20:04:02 1      200 kr (Budbetjänt)
29/4 20:04:24 2      250 kr
3/5 18:09:31 3      Vinnande bud
3/5 18:17:49 4      400 kr
3/5 18:17:49 3      450 kr (Budbetjänt)
3/5 18:18:19 4      500 kr
3/5 18:18:19 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 500 kr
  Göteborg 500 kr
  Helsingfors 500 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Silver
Metalliskt grundämne; Ag. Halten av silver angavs förr i lod, lödighet; 1 lod=1/16. Numera anges silverhalten i tusendelar. Verksilver har proportionen 830/1000 och sterlingsilver (eller engelskt silver) håller 925/1000.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake silver ädelmetall
  • 8247 Kandelabrar
    2 st, mässing. Höjd: 30-40 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 maj kl 20:23
  • 6319 Kandelabrar
    Ett par, silver, 835, Tyskland. Höjd: 30cm. Vikt: ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    31 maj kl 19:38
  • 2023 Lampett
    1950-tal, plåt, 2-armad, Ledad
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    24 maj kl 20:43




Ladda ner broschyr