BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 14833021

nr 1483 3021

Ljusstakar

Ett par, omkring 1800, Tenn. Höjd: 21 ca

Konditionsrapport: slitage, skador

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 22 augusti 2022
kl 19:39:35

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn