Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 16306163



*

nr 1630 6163


Ljusstakar

ett par, nysilver. Höjd: 31 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juli 2024
kl 18:46:54


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/6 22:56:59 1      150 kr
28/6 15:07:06 2      150 kr
28/6 15:07:06 1      150 kr (Budbetjänt)
29/6 15:55:06 2      200 kr
1/7 16:28:51 3      Vinnande bud
1/7 17:08:31 4      300 kr
1/7 17:08:31 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 750 kr
  Göteborg Begär offert för hemleverans
  Helsingfors 750 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 8169 Bordsfotogenla..
    Ett par, "ES Sörensen Köpenhamn", mässing, kupa av..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:25
  • 8194 Kandelaber
    Gusum, 5-ljusarmar. Höjd: 24 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:35
  • 7108 Kandelaber
    Nysilver, 5 ljusarmar. Bredd: 50 cm. Höjd: 62 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:57
  • 8222 Kandelaber
    pläterad, nutida, äldre stil. Höjd: 30 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:15
  • 8028 Lampett
    Hans Kögl, Tyskland, metall, 1970/80-tal. Floral, ..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:05
  • 8088 Ljusstakar
    + dubbelkarott, 3 delar, Pläterat, England. Längd:..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:43




Ladda ner broschyr