BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 5555350
nr 555 5350
Ljusstakar
1-par, Nysilver, 1880-tal, höjd: 27
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
måndag 1 december 2008
kl 18:20:27
100 kr
150 kr
300 kr
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.