bakg

  KONST / Litografier / Litografi 13977501



*

nr 1397 7501


Hans Viksten

(1926-1987), Sverige


Litografi, Hans Viksten (1926-1987), Sverige. 7 st, bladets mått: 43x63, oramade lösa blad


Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.

Följerätt

Ja

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 maj 2021
kl 18:04:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/5 19:56:08 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Hans Viksten

Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.

Läs mer om Hans Viksten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik hans viksten litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7262 Färglitografi
    2 st, Mats Höijer. Signerad. Motivet: 43x37, ytter..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:55
  • 2050 Färglitografi
    Bozena J Uneus, daterad. Signerad, numrerad 88/180..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:58
  • 7163 Färglitografi
    Catrina Liljegren (f. 1962), Sverige. Signerad, da..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:39
  • 6432 Färglitografi
    Dénes Perger (1934-2015), Sverige. Signerad, numre..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:42
  • 6173 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:49
  • 6174 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:51




Ladda ner broschyr