GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kryddburkar 15663087

nr 1566 3087

Wilhelm Kåge

(1889-1960), Sverige

Kryddburkar, 4 + 5 st, Pyro, Gustavsberg 1929-1955, eldfast gods med brun dekor. Höjd: 12-19 cm

Kondition: ett lock med nagg, krackeleringar

Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.

Utrop:

500 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 150 kr (per 20:58:43)
Uppdatera
Visning

fredag 22/9, lördag 23/9, söndag 24/9 och måndag 25/9

Auktionen
avslutas:

måndag 25 september kl 19:49:13

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud
18/9 22:45:02 1      100 kr
19/9 08:11:19 2      ledande budet*

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 1.000 kr
  Göteborg 1.000 kr
  Helsingfors 1.000 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Wilhelm Kåge

Läs mer om Wilhelm Kåge
Pyro