GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kruka 4914024
*
nr 491 4024
Kruka
keramik, Kina, 1800-tal, höjd: 13, 5
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2007
kl 17:30:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 16:49:33
1
Vinnande bud
21/10 14:30:25
2
150 kr
21/10 14:30:43
2
250 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt kruka
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:39
-
7014 Ytterfoder
nutida, porslin, 19,5x19,5. Höjd: 14,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Kruka
nr 491 4024
Kruka
keramik, Kina, 1800-tal, höjd: 13, 5
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/10 16:49:33 | 1 | Vinnande bud |
| 21/10 14:30:25 | 2 | 150 kr |
| 21/10 14:30:43 | 2 | 250 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt kruka
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:39 -
7014 Ytterfoder
nutida, porslin, 19,5x19,5. Höjd: 14,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



