MÖBLER / Bord / Konsolbord 6738785

nr 673 8785

Konsolbord

Nyrokoko, Proveniens Hedensborgs slott, Stenskiva, höjd: 80

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.800 kr

måndag 13 december 2010

8/12 17:19:47 1      Vinnande bud
12/12 20:53:05 2      1.700 kr

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.