GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 3572768
*
nr 357 2768
Keramik
Vas Rörstrand Susanne Öhlen + 2 del
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/4 18:50:07
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:16
-
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:34
-
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17
-
9386 Bordslampfot
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, Ama..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:21
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:47
*
Keramik
nr 357 2768
Keramik
Vas Rörstrand Susanne Öhlen + 2 del
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/4 18:50:07 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:16 -
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:34 -
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17
-
9386 Bordslampfot
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, Ama..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:21 -
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04 -
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:47