GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 13625098
*
nr 1362 5098
Keramik
7 delar, bland annat Sven Wejsfelt och Gunnar Nylund, skålar: höjd: 8-8,5 cm. Diameter: 12,5-15 cm, vaser: 11,5-16,5 cm, fåglar h: 11-12 cm, längd: 16-18,5 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2020
kl 19:46:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/11 21:54:24
1
500 kr
19/11 22:25:14
2
800 kr
20/11 11:32:13
2
700 kr
20/11 20:42:54
3
700 kr
20/11 20:42:54
2
800 kr (Budbetjänt)
20/11 20:43:12
3
900 kr
23/11 09:45:05
4
1.000 kr
23/11 15:51:00
5
1.100 kr
23/11 16:04:26
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
23 nov
Retro
På Tema Retro har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, Wilhelm Kåge ...
Läs mer om Retro
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5023 Kaffekoppar
10 + 4 delar, Royal Grafton, "Dynasty", England
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:04
-
2007 Kanna med lock
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, G..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:54
-
5409 Lockurnor
Ett par, Kina, nutida. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:04
-
2024 Matservisdelar
6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:53
-
2022 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:34
-
2005 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:41
*
Keramik
Läs om budbetjänten
Läs mer om Retro
nr 1362 5098
Keramik
7 delar, bland annat Sven Wejsfelt och Gunnar Nylund, skålar: höjd: 8-8,5 cm. Diameter: 12,5-15 cm, vaser: 11,5-16,5 cm, fåglar h: 11-12 cm, längd: 16-18,5 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/11 21:54:24 | 1 | 500 kr |
19/11 22:25:14 | 2 | 800 kr |
20/11 11:32:13 | 2 | 700 kr |
20/11 20:42:54 | 3 | 700 kr |
20/11 20:42:54 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
20/11 20:43:12 | 3 | 900 kr |
23/11 09:45:05 | 4 | 1.000 kr |
23/11 15:51:00 | 5 | 1.100 kr |
23/11 16:04:26 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
23 nov
Retro
PÃ¥ Tema Retro har vi samlat konst och design frÃ¥n 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, Wilhelm KÃ¥ge ...Läs mer om Retro
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5023 Kaffekoppar
10 + 4 delar, Royal Grafton, "Dynasty", England
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:04 -
2007 Kanna med lock
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, G..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:54 -
5409 Lockurnor
Ett par, Kina, nutida. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:04
-
2024 Matservisdelar
6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:53 -
2022 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:34 -
2005 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:41