GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 4823081
*
nr 482 3081
Keramik
13 del. 60/70-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 augusti 2007
kl 17:05:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/8 16:29:27
1
Vinnande bud
27/8 16:40:27
2
400 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5277 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:39
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
-
5284 Fat
Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg, 19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00
*
Keramik
nr 482 3081
Keramik
13 del. 60/70-tal
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 augusti 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/8 16:29:27 | 1 | Vinnande bud |
27/8 16:40:27 | 2 | 400 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5277 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:39 -
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55 -
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06 -
5284 Fat
Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg, 19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00