GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 4936273
*
nr 493 6273
Keramik
4-del, varav 3-del Gunnar Nylund (1904-1997) (vas med lagning) +, längd: Hjort Danmark
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2007
kl 16:08:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 14:22:57
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas med lagning
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8089 Oljelampor
4 st, sten, keramik. Längd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:25
-
8001 Skål
Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Cha..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:09
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
*
Keramik
nr 493 6273
Keramik
4-del, varav 3-del Gunnar Nylund (1904-1997) (vas med lagning) +, längd: Hjort Danmark
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/10 14:22:57 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas med lagning
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27 -
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29 -
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8089 Oljelampor
4 st, sten, keramik. Längd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:25 -
8001 Skål
Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Cha..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:09 -
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36



