![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 12667220
*
nr 1266 7220
Kanna
+ skål, Kina, keramik. Höjd: 11-17 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2019
kl 19:01:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/7 16:23:56
1
150 kr
29/7 06:37:05
2
300 kr
29/7 17:25:09
3
250 kr
29/7 17:25:09
2
300 kr (Budbetjänt)
29/7 18:41:36
4
350 kr
29/7 18:45:36
5
400 kr
29/7 18:51:52
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien kanna keramik kina kinesisk kinesiskt skål
-
5261 Kanna
Antik, fajans / metall. Höjd: 24,5 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:34
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:50
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55
*
Kanna
Läs om budbetjänten
nr 1266 7220
Kanna
+ skål, Kina, keramik. Höjd: 11-17 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/7 16:23:56 | 1 | 150 kr |
29/7 06:37:05 | 2 | 300 kr |
29/7 17:25:09 | 3 | 250 kr |
29/7 17:25:09 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
29/7 18:41:36 | 4 | 350 kr |
29/7 18:45:36 | 5 | 400 kr |
29/7 18:51:52 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien kanna keramik kina kinesisk kinesiskt skål
-
5261 Kanna
Antik, fajans / metall. Höjd: 24,5 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:34 -
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:50 -
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55