![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kanna 13418326
*
nr 1341 8326
Kanna
Pläter. Höjd: 32 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 augusti 2020
kl 18:09:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/8 16:19:37
1
100 kr
13/8 19:42:55
2
Vinnande bud
15/8 15:07:53
3
200 kr
15/8 15:07:53
2
250 kr (Budbetjänt)
17/8 17:47:30
4
350 kr
17/8 17:47:30
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna nysilver pläter silver ädelmetall
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:27
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18
*
Kanna
Läs om budbetjänten
nr 1341 8326
Kanna
Pläter. Höjd: 32 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/8 16:19:37 | 1 | 100 kr |
13/8 19:42:55 | 2 | Vinnande bud |
15/8 15:07:53 | 3 | 200 kr |
15/8 15:07:53 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
17/8 17:47:30 | 4 | 350 kr |
17/8 17:47:30 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna nysilver pläter silver ädelmetall
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:27 -
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18