GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 11482482
*
nr 1148 2482
Kanna
Keramik, Kina, Kendi, höjd: 17 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2017
kl 18:29:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 18:13:19
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien kanna kendi keramik kina kinesisk kinesiskt
-
8294 Kanna
+ coupeglas, 15 delar, 1950-tal, färgade. Höjd: 10-28
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05
-
1019 Kopp med fat &..
Sevres + kanna Berlin. Höjd: 13-17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:46
-
8035 Tekanna
silver, Importstämplar, rokokostil. Höjd: 18 cm, v..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04
*
Kanna
nr 1148 2482
Kanna
Keramik, Kina, Kendi, höjd: 17 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/12 18:13:19 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien kanna kendi keramik kina kinesisk kinesiskt
-
8294 Kanna
+ coupeglas, 15 delar, 1950-tal, färgade. Höjd: 10-28
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05 -
1019 Kopp med fat &..
Sevres + kanna Berlin. Höjd: 13-17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:46 -
8035 Tekanna
silver, Importstämplar, rokokostil. Höjd: 18 cm, v..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04



