GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 1571036
*
nr 157 1036
Kanna
Keramik
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik
-
8294 Kanna
+ coupeglas, 15 delar, 1950-tal, färgade. Höjd: 10-28
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:05
-
1019 Kopp med fat &..
Sevres + kanna Berlin. Höjd: 13-17 cm
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:46
-
8035 Tekanna
silver, Importstämplar, rokokostil. Höjd: 18 cm, v..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 18:04
*
Kanna
nr 157 1036
Kanna
Keramik
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2002 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik
-
8294 Kanna
+ coupeglas, 15 delar, 1950-tal, färgade. Höjd: 10-28
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:05 -
1019 Kopp med fat &..
Sevres + kanna Berlin. Höjd: 13-17 cm
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:46 -
8035 Tekanna
silver, Importstämplar, rokokostil. Höjd: 18 cm, v..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 18:04



