BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 9111165
nr 911 1165
Kandelabrar
Ett par, CG Hallberg, Tidigt 1900-tal, nysilver, höjd: 40
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 15 september 2014
kl 18:01:18
1.000 kr
1.100 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.