SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kalk 4603400
nr 460 3400
Kalk
silver, ryska stämplar, 1700-tal, höjd: 23
Utrop:
8.000 kr
Såld:
8.000 kr
måndag 2 april 2007
1/4 14:33:07
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver