SILVER & METAL / Silver / Jardiniere 7685064
nr 768 5064
JARDINIERE
at the turn of the century 1900, length: 37, mindre nagg.
Sekelskifte 1900, nysilver, längd: 37
Condition: mindre nagg
1000
SEK 800
Monday July 30 2012
at 18:55:47
700 kr
750 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.