GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Hänkelvas 16165198

nr 1616 5198

Stig Lindberg

(1916-1982), Sverige

Hänkelvas, Fajans med dekor av växtlighet och blomster, med dedikation på undersida, Signerad med studiohanden, F. 121. Höjd: 38,5 cm

Kondition: nagg vid mynning

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 29 april 2024
kl 18:48:57

28/4 22:08:34 1      Vinnande bud

Stig Lindberg

Läs mer om Stig Lindberg