GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Hänkelvas 14099090
*
nr 1409 9090
Hänkelvas
1940-tal, keramik. Höjd: 30 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 augusti 2021
kl 18:30:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/7 19:31:49
1
150 kr
31/7 21:41:25
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hänkelvas keramik
-
8342 Bålskål
Imaridekor, Japan. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:41
-
8243 Dosa
med lock, Sèvresmärke. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29
-
8303 Fat
Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sveri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:54
-
8082 Frukter
stengods, diverse, 18 st. Längd: 4-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05
*
Hänkelvas
nr 1409 9090
Hänkelvas
1940-tal, keramik. Höjd: 30 cm
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 augusti 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/7 19:31:49 | 1 | 150 kr |
| 31/7 21:41:25 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hänkelvas keramik
-
8342 Bålskål
Imaridekor, Japan. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:41 -
8243 Dosa
med lock, Sèvresmärke. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29 -
8303 Fat
Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sveri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:54 -
8082 Frukter
stengods, diverse, 18 st. Längd: 4-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05



