bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Hänkelvas 14099090



*

nr 1409 9090


Hänkelvas

1940-tal, keramik. Höjd: 30 cm


Utrop:

300 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 augusti 2021
kl 18:30:03


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/7 19:31:49 1      150 kr
31/7 21:41:25 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: hänkelvas keramik
  • 3310 Assietter
    11st, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverig..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 sept kl 19:52
  • 3042 Bojan
    Kina, 1800-tal. Höjd: 24 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 sept kl 18:38
  • 3239 Bojaner
    ett par, Kina. Höjd: 24 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 sept kl 18:16
  • 3090 Fat
    + tallrikar, 4 delar, Berlin/Meissen. Diameter: 24..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 sept kl 20:12
  • 3019 Fat
    Arabia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Diamete..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 sept kl 19:53
  • 3124 Fat
    Faenza, Italien. Diameter: 61cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 sept kl 18:11




Ladda ner broschyr