FURNITURE / Misc. Furniture / Hall unit 6754275
*
nr 675 4275
HALL UNIT
sideboard + mirror, Tingströms, Teak, length: 100, width: 45, height: 48, mirror, height: 100,
sideboard + spegel, Tingströms bra bohag, Teak, längd: 100, djup: 45, höjd: 48, spegel, höjd: 100
Estimate:
300
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday January 10 2011
at 18:49:02
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/1 19:22:26
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hallmöbel möbler sideboard spegel teak teakmöbler tingströms bra bohag trä
-
8355 VALET STAND
contemporary production. Height: 110 cm,
Present: SEK 200
Auction ends
today
20 maj at 20:23
*
HALL UNIT
nr 675 4275
HALL UNIT
sideboard + mirror, Tingströms, Teak, length: 100, width: 45, height: 48, mirror, height: 100,
sideboard + spegel, Tingströms bra bohag, Teak, längd: 100, djup: 45, höjd: 48, spegel, höjd: 100
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday January 10 2011 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
8/1 19:22:26 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hallmöbel möbler sideboard spegel teak teakmöbler tingströms bra bohag trä
-
8355 VALET STAND
contemporary production. Height: 110 cm,
Present: SEK 200
Auction ends
today
20 maj at 20:23