GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Golvvas 16283018

nr 1628 3018

Ingrid Atterberg

(1920-2008), Sverige

Golvvas, "Spiral". Upsala-Ekeby. Djupstämplad på undersidan UE 2088. Höjd: 26 cm

Kondition: fotnagg

Ingrid Atterberg, svensk keramiker född 1920, död 2008.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 17 juni 2024
kl 19:00:11

17/6 17:46:33 1      Vinnande bud

Ingrid Atterberg

Läs mer om Ingrid Atterberg
Upsala-Ekeby