BELYSNING / Golvlampor / Golvlampa 16087460
*
nr 1608 7460
Golvlampa
Nila, Alingsås. Keramik, dekor med rådjur. Höjd: 135 cm inkl skärm
Kondition: nagg, lampfästet skadat
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2024
kl 20:09:59
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alingsås djur djurmotiv golvarmatur golvlampa golvlampor keramik nila rådjur
-
8121 Golvlampa
1950-tal. Höjd: 90 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:21
-
8349 Golvlampa
mässing. Höjd: 140 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:09
*
Golvlampa
Kondition: nagg, lampfästet skadat
nr 1608 7460
Golvlampa
Nila, Alingsås. Keramik, dekor med rådjur. Höjd: 135 cm inkl skärm
Kondition: nagg, lampfästet skadat
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2024 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alingsås djur djurmotiv golvarmatur golvlampa golvlampor keramik nila rådjur
-
8121 Golvlampa
1950-tal. Höjd: 90 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:21 -
8349 Golvlampa
mässing. Höjd: 140 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:09



