GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fruktfat 235319
*
nr 23 5319
FRUKTFAT
14 st, gefle
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2000
kl 16:00:00
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktfat gefle keramik
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:16
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:04
-
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:47
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 18:02
-
2034 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:34
-
9009 Keramik
Rörstrand, Stengods, diameter: 29 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:59
*
FRUKTFAT
nr 23 5319
FRUKTFAT
14 st, gefle
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2000 |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktfat gefle keramik
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:16 -
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:04 -
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:47
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 18:02 -
2034 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:34 -
9009 Keramik
Rörstrand, Stengods, diameter: 29 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:59