Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fotoram 16306233



*

nr 1630 6233


Fotoram

silver, F Holm, 1904,20x11. Vikt: 95 gr ca


Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juli 2024
kl 20:50:02


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/7 20:01:49 1      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg Begär offert för hemleverans
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Silver
Metalliskt grundämne; Ag. Halten av silver angavs förr i lod, lödighet; 1 lod=1/16. Numera anges silverhalten i tusendelar. Verksilver har proportionen 830/1000 och sterlingsilver (eller engelskt silver) håller 925/1000.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: f holm fotoram silver ädelmetall
  • 6070 Fotoramar
    + spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:49




Ladda ner broschyr