SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Flaskställ 6888048
*
nr 688 8048
Flaskställ
Pläter, Sent 1800-tal, höjd: 46
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 mars 2011
kl 19:40:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 14:01:28
1
300 kr
28/3 17:45:11
2
350 kr
28/3 19:35:14
3
Vinnande bud
28/3 19:36:27
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flaskställ nysilver pläter sekelskifte sent 1800-tal silver ädelmetall
-
8212 Bålskål
+ koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:33
-
8319 Bestick
silver, (0, 800) 12+ 2 st. Längd: 18-23, vikt: 970..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:30
-
8273 Brickor
2 st nysilver, runda. Diameter: 53 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:39
-
8277 Brickor
6 st, nysilver, Runda. Diameter: 40-46 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:32
-
8275 Brickor
med handtag, 3 st, omkring 1900, nysilver. Längd: ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:16
-
8036 Brödskål
Silver (800), 1800-tal, reliefdekor, genombruten k..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:21
*
Flaskställ
nr 688 8048
Flaskställ
Pläter, Sent 1800-tal, höjd: 46
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 mars 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/3 14:01:28 | 1 | 300 kr |
| 28/3 17:45:11 | 2 | 350 kr |
| 28/3 19:35:14 | 3 | Vinnande bud |
| 28/3 19:36:27 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flaskställ nysilver pläter sekelskifte sent 1800-tal silver ädelmetall
-
8212 Bålskål
+ koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:33 -
8319 Bestick
silver, (0, 800) 12+ 2 st. Längd: 18-23, vikt: 970..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:30 -
8273 Brickor
2 st nysilver, runda. Diameter: 53 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:39
-
8277 Brickor
6 st, nysilver, Runda. Diameter: 40-46 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:32 -
8275 Brickor
med handtag, 3 st, omkring 1900, nysilver. Längd: ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:16 -
8036 Brödskål
Silver (800), 1800-tal, reliefdekor, genombruten k..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:21



