SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Flaskcoaster 11696089
*
nr 1169 6089
Flaskcoaster
pläter, höjd: 17 cm. Proveniens: Jean Jahnsson/van der Nootska palatset
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2018
kl 19:21:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 23:24:38
1
100 kr
18/3 20:24:32
2
200 kr
19/3 07:40:49
3
200 kr
19/3 07:40:50
2
200 kr (Budbetjänt)
19/3 07:41:02
3
250 kr
19/3 18:57:44
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flaskcoaster flaskcoasters flaskunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:41
*
Flaskcoaster
Läs om budbetjänten
nr 1169 6089
Flaskcoaster
pläter, höjd: 17 cm. Proveniens: Jean Jahnsson/van der Nootska palatset
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/3 23:24:38 | 1 | 100 kr |
18/3 20:24:32 | 2 | 200 kr |
19/3 07:40:49 | 3 | 200 kr |
19/3 07:40:50 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
19/3 07:41:02 | 3 | 250 kr |
19/3 18:57:44 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flaskcoaster flaskcoasters flaskunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:41