Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fiskbestick 13546353



*

nr 1354 6353


Fiskbestick

24 delar, nysilver. Längd: 17,5-21 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 oktober 2020
kl 18:48:57


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/10 21:12:50 1      Vinnande bud
18/10 07:01:20 2      350 kr
18/10 07:01:20 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskbestick nysilver pläter silver ädelmetall
  • 9094 Bestick
    12 del med silverskaft. Längd: 18,5 cm, vikt:
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 20:54
  • 9093 Bestick
    silver, 4+ 3 delar. Längd: 13-14,5, vikt: 125 gr ca
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 19:10
  • 9007 Cocktailskedar
    12 st, nysilver, Numrerade. Längd: 21,5 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 20:02




Ladda ner broschyr