MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtöljer 15671023

nr 1567 1023

Fåtöljer

ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 63 cm. Djup: 85 cm. Höjd: 76 cm, sitthöjd: ca 34 cm

onsdag 27 september 2023
kl 05:51:47

  • Klassiska
  • 27 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska