MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 10905071

nr 1090 5071

Alvar Aalto

(1898-1976), Finland

Fåtölj, Alvar Aalto (1898-1976), modell 406

Konditionsrapport: slitage, skador

Utrop:

2.600 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 20 februari 2017
kl 18:16:05

Alvar Aalto

Läs mer om Alvar Aalto
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko