GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Fat 16292062

nr 1629 2062

Ulla Forsell

(f. 1944), Sverige

Fat, Konstglas, Signerad, daterad -97, reliefdekor med blad & citroner, Diameter: 53 cm. På ställning

Ulla Forsell, svensk glaskonstnär och designer, född 1944.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 17 juni 2024
kl 19:21:00

2/6 21:43:58 1      1.200 kr
17/6 19:03:51 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 17 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Ulla Forsell

Läs mer om Ulla Forsell