GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 9501213
*
nr 950 1213
Tomas Anagrius
(f. 1939), Sverige
Tomas Anagrius (f. 1939), fat, stengods, Sverige 1990-tal, glasyr i brunt, ljus- och mörkgrönt, geometrisk dekor, signerad Anagrius, diameter: 37 cm
Tomas Anagrius, svensk målare född 1939.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 mars 2015
kl 20:52:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 18:28:54
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat geometrisk dekor glasyr i brunt keramik ljus- och mörkgrönt stengods svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sverige 1990-tal tomas anagrius
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50
-
3044 Fat
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, fa..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02
-
9376 Fat
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Glas, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16
-
3155 Frukostkopp me..
Maastricht, Holland, Tecla
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3154 Koppar med fat
3 st, 1800-tal, Gustafsberg. Diameter: 9,5-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:35
*
Tomas Anagrius
Tomas Anagrius, svensk målare född 1939.
nr 950 1213
Tomas Anagrius
(f. 1939), Sverige
Tomas Anagrius (f. 1939), fat, stengods, Sverige 1990-tal, glasyr i brunt, ljus- och mörkgrönt, geometrisk dekor, signerad Anagrius, diameter: 37 cm
Tomas Anagrius, svensk målare född 1939.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 18:28:54 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat geometrisk dekor glasyr i brunt keramik ljus- och mörkgrönt stengods svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sverige 1990-tal tomas anagrius
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50 -
3044 Fat
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, fa..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02
-
9376 Fat
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Glas, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16 -
3155 Frukostkopp me..
Maastricht, Holland, Tecla
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3154 Koppar med fat
3 st, 1800-tal, Gustafsberg. Diameter: 9,5-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:35