GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 16022008

nr 1602 2008

Stig Lindberg

(1916-1982), Sverige

Fat, 2 st, Domino, Gustavsberg 1955-1969. Konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp, 15,5x15,5 cm respektive 20x20 cm

Kondition: nagg och skador

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 26 februari 2024
kl 19:27:23

  • Tema
  • 26 feb

Stig Lindberg

På Tema Stig Lindberg hittar du skulpturer, vaser och serviser med mera av Stig Lindberg

Läs mer om Stig Lindberg

Stig Lindberg

Läs mer om Stig Lindberg