GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat + kruka 4446495
*
nr 444 6495
Fat + kruka
1800-tal, keramik, Sverige
Utrop:
300 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2006
kl 17:06:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/12 15:14:27
1
600 kr
18/12 14:23:10
2
500 kr
18/12 14:23:51
2
Vinnande bud
18/12 14:24:36
2
justering av budtak
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik kruka sverige
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:07
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45
*
Fat + kruka
nr 444 6495
Fat + kruka
1800-tal, keramik, Sverige
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 650 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/12 15:14:27 | 1 | 600 kr |
| 18/12 14:23:10 | 2 | 500 kr |
| 18/12 14:23:51 | 2 | Vinnande bud |
| 18/12 14:24:36 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik kruka sverige
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27 -
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:07 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45



