GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 5257354
*
nr 525 7354
Fat
Keramik, 1950-tal, 28x28
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 maj 2008
kl 17:54:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 21:21:29
1
150 kr
19/5 17:48:37
2
150 kr
19/5 17:48:57
2
250 kr
19/5 17:49:38
3
250 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
4161 Färglitografier
2 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Oramade lösa..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:41
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:21
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:17
*
Fat
nr 525 7354
Fat
Keramik, 1950-tal, 28x28
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 maj 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 21:21:29 | 1 | 150 kr |
19/5 17:48:37 | 2 | 150 kr |
19/5 17:48:57 | 2 | 250 kr |
19/5 17:49:38 | 3 | 250 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
4161 Färglitografier
2 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Oramade lösa..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:41 -
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:21 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:17