GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 4375035

nr 437 5035

Fat

Ewald Dahlskog (1894-1950) för Bobergs Fajansfabrik Gefle, tukos glasyr, signerad: 'D . 156-910', dia: 32 cm, skador (missfärgningar i krackerleringarna)

Utrop:

100 kr

Såld:

100 kr

måndag 6 november 2006
kl 17:00:48

6/11 15:32:49 1      Vinnande bud