GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 8597077
*
nr 859 7077
Fat
2 st, BoFajans, längd: 19-27
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2013
kl 18:44:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 22:20:28
1
150 kr
11/11 09:58:33
1
200 kr
11/11 15:39:19
2
Vinnande bud
- Tema
11 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo fajans bobergs fajansfabrik bofajans fat keramik svensk keramik svenska keramiker
-
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:34
-
8090 Fat
Rörstrand. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:47
-
2010 Kopp med fat &..
silver. Höjd: 14 cm, Dia 14, vikt: 490g ca
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:51
-
8370 Kruka med fat
omkring 1900, Rörstrand, porslin, floral dekor. Di..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:22
-
2048 Matservisdelar
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Ranka" Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:41
-
9136 Skålfat
Kina, omkring 1900, diameter: 15,5
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:58
*
Fat
Läs mer om 50/60-tal
nr 859 7077
Fat
2 st, BoFajans, längd: 19-27
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/11 22:20:28 | 1 | 150 kr |
11/11 09:58:33 | 1 | 200 kr |
11/11 15:39:19 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
11 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo fajans bobergs fajansfabrik bofajans fat keramik svensk keramik svenska keramiker
-
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:34 -
8090 Fat
Rörstrand. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:47 -
2010 Kopp med fat &..
silver. Höjd: 14 cm, Dia 14, vikt: 490g ca
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:51
-
8370 Kruka med fat
omkring 1900, Rörstrand, porslin, floral dekor. Di..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:22 -
2048 Matservisdelar
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Ranka" Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:41 -
9136 Skålfat
Kina, omkring 1900, diameter: 15,5
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:58