KONST / Litografier / Färglitografi 13978145

nr 1397 8145

Peter Dahl

(1934-2019), Sverige

Färglitografi, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Dansande par. Signerad, numrerad 165/375, bladets mått: 40x57, yttermått inklusive ram: 60x76 cm

Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.

Utrop:

2.600 kr

Såld:

2.800 kr

måndag 17 maj 2021
kl 19:02:22

Peter Dahl

Läs mer om Peter Dahl