KONST / Litografier / Färglitografi 13658260

nr 1365 8260

Paul Aizpiri

(1919-2016), Frankrike

Färglitografi, Paul Aizpiri (1919-2016), Frankrike. Kortspelande kvinna. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 55x47 cm

Paul Aizpiri, fransk bildkonstnär född 1919, död 2016.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 7 december 2020
kl 18:24:12

5/12 15:04:17 1      Vinnande bud

Paul Aizpiri

Läs mer om Paul Aizpiri