KONST / Litografier / Färglitografi 13977398

nr 1397 7398

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 321/360, sjuksköterska. Motivet: 27x38cm, yttermått inklusive ram: 42x52cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 17 maj 2021
kl 20:21:14

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman