KONST / Litografier / Färglitografi 14445308

nr 1444 5308

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Kust. Signerad, numrerad 161/310. Färglitografi, bildmått: 30x52, yttermått inklusive ram: 52x72 cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

300 kr

Såld:

150 kr

måndag 24 januari 2022
kl 18:57:14

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman