KONST / Litografier / Färglitografi 10134057

nr 1013 4057

Karl Höglund

(f. 1940), Sverige

Färglitografi, Karl Höglund (f. 1940), Djurgårdsbron, 65/290, signerad, motivet: 57x86

Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

4.400 kr

måndag 18 januari 2016
kl 18:20:29

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Karl Höglund

Läs mer om Karl Höglund