KONST / Litografier / Färglitografi 13767361

nr 1376 7361

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Växter. HC-upplaga (hors de commerce). Signerad, daterad -77. Motivet: 29x41 cm, yttermått inklusive ram: 44x60 cm

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

måndag 1 februari 2021
kl 18:49:07

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson