KONST / Litografier / Färglitografi 13732012

nr 1373 2012

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Färglitografi, Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad 5/360, Stockholm. Motivet: 36x56 cm

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 18 januari 2021
kl 19:29:13

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin