bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 13732012



*

nr 1373 2012


Einar Jolin

(1890-1976), Sverige


Färglitografi, Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad 5/360, Stockholm. Motivet: 36x56 cm


Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.500 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 1.600 kr (per 01:53:57)
Uppdatera
Visning

fredag 15/1, lördag 16/1, söndag 17/1 och måndag 18/1


Auktionen
avslutas:

måndag 18 januari kl 19:29:13


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/1 12:09:29 1      1.500 kr
10/1 16:00:31 2      1.200 kr
10/1 16:00:31 1      1.300 kr (Budbetjänt)
10/1 16:01:40 2      1.500 kr
10/1 16:01:41 1      1.500 kr (Budbetjänt)
10/1 16:02:49 2      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...



Läs mer om Stockholm

  • Konstnär/Designer

Einar Jolin

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Läs mer om Einar Jolin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar jolin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 2008 Färglitografi
    Carl Anton (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad ..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 19:51
  • 5242 Färglitografi
    Curt Sjöberg (1911-1987), Sverige. Signerad, numre..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 18:24
  • 2019 Färglitografi
    Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. "Norrström"...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 19:11
  • 2040 Färglitografi
    Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. "vinterdag S..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 20:51
  • 5179 Färglitografi
    Hans Larsson. Signerad, daterad 82, EA-upplaga (Ép..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 20:29
  • 2031 Färglitografi
    Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Signerad, nu..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 20:34




Ladda ner broschyr