KONST / Litografier / Färglitografi 13977375

nr 1397 7375

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Färglitografi, Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad 240/360. Motivet: 45x55, yttermått inklusive ram: 57x79 cm

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 17 maj 2021
kl 19:43:13

17/5 17:47:44 1      Vinnande bud

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin