KONST / Litografier / Färglitografi 13977375
nr 1397 7375
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 240/360. Motivet: 45x55, yttermått inklusive ram: 57x79 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 maj 2021
kl 19:43:13
17/5 17:47:44